Optimalizace energetické náročnosti stavby

Chystáte se stavět a jste ztraceni v pojmech jako pasivní dům, nízkoenergetický dům? Bojíte se, jak se bude stavět po roce 2020, kdy vchází v účinnost některá ustanovení vyhlášky 78/2013 Sb.? Společně si můžeme dané pojmy vysvětlit a zvolit nejoptimálnější variantu pro Váš dům. Slyšeli jste o možnosti získání dotace na výstavbu rodinného domu (NZÚ) a nevíte, zdali jsou pro Vás podmínky splnitelné? Chcete zateplovat stávající objekt, ale bojíte se, že objekt přestane dýchat? Nebo se dokonce objeví plísně? Váháte, jaká je nejekonomičtější tloušťka izolantu pro daná opatření?

Tohle je jen malý výčet otázek, ke kterým v průběhu stavebního procesu dospěje každý. Pokud nejste specialisti, nechte si danou problematiku vysvětlit a rozhodujte se nezávisle na reklamních sděleních. 

Nově pracuji s programem PHPP, díky kterému lze stavbu velmi efektivně optimalizovat.

Rád Vám pomůžu v těchto problémech:

  • určení ekonomické návratnosti různých opatření (zateplení fasády, střešního pláště, výměna oken, změna zdroje vytápění aj.),
  • posouzení vhodnosti dostupných dotací,
  • optimalizace projektů rodinných domů do pasivního standardu.

Cena se odvíjí od náročnosti objektu. Účtuji hodinovou sazbu 350 Kč. Běžný rodinný dům lze zoptimalizovat za 8-10 hodin.

Využijte i dalších služeb