24 Čvn 2018

Bezplatné konzultace – vše, na co jste se báli zeptat

Už více jak rok nabízíme ve spolupráci s kolegy bezplatné poradenství. Řeknu vám, že celý byrokratický proces kolem získávání dotace není sranda, ale za tu radost to stojí. Za jakou radost, ptáte se? Dělá mi radost pomáhat ostatním, upozornit je na časté chyby a vůbec nic za to nechtít.

Ve zkratce, Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky každoročně podporuje vznik Energetických konzultačních a informačních středisek (dále jen EKIS). Tím chce mezi laickou veřejnost dostat co nejvíce informací o možnostech úspor energií. Informací je dnes plný internet a vybrat ty správné není jednoduché. I proto poradci musí mít odpovídající vzdělání.

V praxi to pak vypadá tak, že se společně sejdeme, probereme vše, co vás zajímá. Na konci konzultace společně sepíšeme protokol o tom, že konzultace proběhla, a rozloučíme se. Ano, tak jednoduché to je.

Standardně konzultace trvá hodinu a v přiměřené míře jsou opakovatelné. Vzhledem k nutnosti osobního setkání preferuji konzultace v Brně, ale čas od času se vyskytuji i v Praze.

A teď se pojďme podívat na to, co společně můžeme probrat.

Jsem laik a řeším stavbu domu

 

Pomůžu vám s výběrem stavebního systému, probereme spolu skladbu stěn i střešního pláště. Pobavíme se o tloušťkách tepelné izolace i nutnosti parozábrany.

Pokud stále váháte nad systémem topení, nezoufejte. Ke každé variantě vám povím klady i zápory. Nic neprodávám, nic nenabízím. Budu vám říkat fakta a také společně propočteme náklady na vytápění.

Váš soused možná čerpal dotaci a chlapi v hospodě taky něco říkali. Povím vám, jak je to s těmi dotacemi opravdu a v případě zájmu předám i kontakt na zpracovatele.

Jako bonus vám dám zpětnou vazbu na váš projekt. Takových mi prošlo rukama bezmála 100, a tak mám co říct.

Pokud jste se pustili do rekonstrukce domu, nezoufejte, i zde si máme o čem povídat. Asi jste přemýšleli, jestli váš dům bude po zateplení dýchat, nebo ne. A tak to společně probereme. Pobavíme se také o optimální tloušťce izolací a plánované stavební úpravy půjdou ruku v ruce s úpravou topného systému. I zde je možné od státu získat nějakou tisícovku navíc, tak proč toho nevyužít?

Nevíte si rady s řešením tepelných mostů, trápí vás plísně a padá vám omítka do polévky? I o tom si můžeme promluvit a vymyslet efektivní řešení.

A kdy je nejlepší společně usednout nad váš projekt? Pokud už máte hotové základy, možná už včera bylo pozdě. Pokud teprve čmáráte dispozici na papír, můžeme ještě leccos ovlivnit a nebude vás to nic stát.

Jsem profík, ale rád se vzdělám

 

Pokud se vám zrovna nechce číst legislativa, která se týká úspor energií nebo třeba zpracování průkazů energetické náročnosti, nezoufejte. Já ji studoval za vás. A tak se neváhejte zeptat na vše, co vás trápí.

Poměrně dlouho se zabývám také tématem výstavby po roce 2020, vy už víte, co nás čeká? A jak to bude tedy s těmi pasivními domy?

Docela si rozumím se softwary na teplenětechniké posouzení konstrukcí. A tak kouknu a vidím. Nechte si vámi navrhované skladby zkonzultovat. Víc očí, víc vidí…

Už pár let se zajímám o dřevostavby, a tak si společně sedněme nad skladby dřevostaveb a proberme možná rizika. Jak z hlediska návrhu, tak realizace.

Máte zájem o bezplatnou konzultaci? No skvěle! Kdy máte čas?

Chci konzultaci zdarma